Kdo vlastně byl nebo je Yasminnin ďábelský otec, který jí neváhal už coby malé holčičce ukázat mučení hříšníků? Názory se rozcházejí. Jisté je jen jedno. Rozhodně to nebyl žádný mílius. Wikipedie a google nám prozradí zhruba toto:
Pekelný kníže stojící nejblíž samému satanovi. Podle rabínské tradice je Samael totožný s „andělem smrti“ a měl být také skutečným otcem Kaina. Podle jedné verze byl Samael archanděl, který byl téměř dokonalý. Jen ve své pýše uvěřil, že je rovný Bohu a vzbouřil se. V přestrojení za hada zkazil ráj pro lidi, které začal nenávidět, protože je považoval za příliš nedokonalé, že si neuvědomují, kolik darů „nezaslouženě“ dostávají. Pak strhl na svou stranu řadu nižších andělů, ze kterých se stali démoni. Archanděl Michael pak ve velké bitvě nebeských vojsk vzbouřené anděly porazil a svrhl je do pekla. Samael přišel o své jméno a stal se z něj Satan, vládce pekel – což ovšem v našem případě Samael rozhodně není. Nebo je?

Kdo vlastně dole šéfuje? Je to tajemný strýček Lucifer, bájný světlonoš a nebo za nitky tahá někdo úplně jiný? Nechte se překvapit 😉

Facebook
Twitter