A to doslova.

Předprodej jsem zahájila ve stejný den jako dlouho plánovanou dovolenou v Českém ráji, původně jsem si říkala, jaká to bude pohodička, pár příspěvků na FB mám připraveno v telefonu a jenom je v průběhu týdne nasdílím přes mobil, až zrovna nebudu někde prolejzat skalní město, kde  bývá dost marnej signál.

Naivní představa.

První den se zdál skoro podle původního plánu, až na to, že příspěvek jsem si naplánovala namísto na 11 ráno na 11 večer, takže jsem polovinu dopoledne strávila tím, že jsem zkoumala v telefonu, jak bych čas změnila – no nepřišla jsem to, ještě před tímto dlouhosáhlým marným průzkumem, jsem pro jistotu zkusila během několika hodinové cesty ze západu na východ vytvořit a přidat na FB příspěvek jiný, asi ne tak dobrý a částečně zrecyklovaný, ale funkční. Během několika hodin se vybralo přes tři a půl tisíce a já si v duchu v hlavě počítala, že pokud to takhle bude každý den, částka na knihu se vybere i když je poměrně dost vysoká.

Chyba.

Moje naděje ovšem hned zadupal následující den předprodeje, kdy jsem onen zrecyklovaný příspěvek alespoň nasdílela do dalších FB skupin, protože hned ráno jsme vyráželi na výlet do Klokočských skal – mimochodem moc krásné místo, až budete v okolí Turnova nebo Jičína, rozhodně doporučuji projít. Nejstarší dcera už tou dobou vrčela, že matka může během krátké cesty autem cosi studovat na displeji telefonu a ona ne – přešla jsem to, protože jsem měla nervy na dranc z toho, že se mi kamsi ztratilo LTE a já jsem nutně potřebovala ještě vložit jeden příspěvek.

Už k tomu nedošlo.

Abych z hlavy vyhnala myšlenky na předprodej, pochodovala jsem s dětmi a manželem ve vedru po lese a rozptylovala se překrásnými výhledy do údolí.

Nemilé překvapení.

To na mě čekalo o pár hodin později, když jsem na koupališti na dece otevřela odkaz https://bit.ly/KupKralovnu a zjistila, že od včerejšího večera nepřibylo vůbec nic. Zachvátila mě doslova panika a celou další hodinu jsem se namísto cachtání v osvěžující vodě, trápila s telefonem na dece při tvorbě příspěvku na instagram a FB, abych o den později zjistila, že odkaz na instagramu v propagaci nefunguje.

Středa byla skoro mrtvá.

Ale čtvrtek mi vrátil naději, jenže pořád mám skluz a marně přemýšlím, co bych mohla udělat, aby se předprodej zase zvedla a očumování cizích projektů, kde vidím, jak jim to krásně přibývá, mi překvapivě ani trochu nepomáhá. Vím, že moje kniha je skvělá, já sama bych si ji koupila a nadšeně hltala každou stránku, jenže nemám ani ponětí, jak o tom přesvědčit druhé.

Snídaně volá. Děti mají hlad.

No nic, to bylo takové rychlé shrnutí situace z dovolené, musím běžet na snídani a pak zase na pochod, tentokrát do Besedických skal, abychom se vyhnuli letošním davovým akcím na propálených a známých místech jako jsou Prachovky nebo Trosky – tam teda nakonec pojedeme, ale vzhledem k tomu, jak to včera vypadalo v Plakánku a Dětenicích (kde jsem ani nezaparkovali), z toho máme docela hrůzu.

Předprodeji a pochodu ZDAR.

https://bit.ly/KupKralovnu

Facebook
Twitter