Větší než jsem čekala.

Nemyslím psaní, tedy tím nechci říct, že by psaní občas nebylo těžší než to vypadá. Především popisy a akční scény jsou pro mně někdy skoro očistec, protože u jednoho se motám v kruhu a druhý mě zoufale nebaví, ale ani bez jednoho by nejen fantasy nefungovalo. Teď mám na mysli vydání knihy formou crownfundingu. Představovala jsem si, že to nejtěžší už mám za sebou, že teď už si jen seženu korektora, grafika, redaktora a sazeče, případně někoho navíc a ono se to samo nějak prodá.

Neprodá!

Jenže opak je pravdou. Ta největší řehole teprve začíná, protože mě čeká propagace něčeho, co vlastně ještě neexistuje a přesvědčování neznámých lidí, že to něco stojí za to, aby do toho investovali svoje peníze – jasně, když se neposbírá cílová částka, ty peníze dostanou zpátky a když se posbírá, dostanou libovou napínavou knížku, ale k jejím stránkám si budou moci přičichnout až za několik dlouhých měsíců.

Ani já sama nejsem schopná říct, jestli bych byla ochotná si knížku za takových podmínek koupit – no dobře, to kecám, už jsem takhle koupila knížku Zatracená láska a Následník , druhá jmenovaná mimochodem asi nevyjde, protože její autorka podcenila propagaci 🙁

A přitom je ten její příběh tak DOBREJ!

Proč bych to měla být právě já?

A tak si říkám, když to nevyšlo jí, proč by mělo mně?

Do toho navíc text pořád přepisuju a upravuju, až si říkám, že za těch půl roku, to může být úplně jiná kniha 😀

A co z toho plyne?

Hlavně nespoléhejte na to, že když sem vložím kousek textu, abyste se trochu namlsali, že v knize (pokud vyjde) bude slovo od slova totéž. 

Nebude, bude to totiž lepší a právě proto se nesmíte spoléhat na ty drobečky, které tady za sebou nechám a vůbec nejlíp uděláte, když si knihu hned po zahájení předprodeje koupíte. Navíc, čím dřív si ji koupíte, tím bude levnější a navrch přihodím i nějakou tu sladkou nebo pro odrostlejší alkoholickou ňamku.

A pokud chcete mít jistotu, že koupená kniha vyjde (a když ne, vrátí se vám peníze), sdílejte odkaz na předprodej dál. Čím víc se jí totiž prodá, tím větší je šance, že Královna květin, paní jara spatří světlo světa.

PS: Přece nenecháte chudinku Vesnu zavřenou v šuplíku. Ona se bojí tmy. :-O

Facebook
Twitter