Jako jo, taky bych radši vyrazila na hory, ale co bych tam asi tak dělala? Klouzala se na sáňkách z kopce dolů?

Tsss. Díky nechci, to jsem dělala posledních čtrnáct dní doma za barákem. A zadarmo.

Jak tedy společně trávit rodinný čas?

Upřímně nevím.

Rozhodně vytáhneme Člověče, nezlob se nebo Hady a žebříky, i když jsou obě ty deskovky častým používám z posledních měsíců už dost sešlý.

A snad aspoň nějaký ten den vyrazíme na nějakou blízkou méně známou zříceninu, přičemž se s manželem nějak smíříme s tím, že nejstarší třináctiletá dcera bude celou cestu mrmlat, že musí chodit pěšky takovou dálku, aby se podívala na nejmíň tisíc let starou hromadu kamení, když by mohla místo toho doma v klidu s nohama nahoře sledovat TikTok.

A co pak?

Pak nás asi čeká Netflix, jestli tam teda zbylo ještě něco, co jsme neviděli a co je přitom vhodné pro všechny členy rodiny bez výjimky. Ono totiž věkové rozmezí 6-35 let je dost svazující i přesto, že se s manželem umíme přizpůsobit a oceníme nejeden animák.

Stejně to vzdám.

Tak takové jsou plány.

Skutečnost bude vypadat asi tak, že v pondělí se na výletě s nejstarší dcerou s manželem oba zhádáme do krve (to prostě asi k tomu tak nějak patří) a domů budeme odjíždět všichni mírně rozladěni (s výjimkou mladší dcery Amálky, která je jediným flegmatikem v rodině).

Večer si otevřu víno.

V úterý si párkrát zahrajeme Člověče, nezlob se, přičemž nejmladší člen rodiny, šestiletý Adam, hru vymění za lego nebo tablet, když ho nejstarší Viktorka po druhé vyhodí, za to ji vykopne ze hry manžel a znovu se zhádáme.

Večer si otevřu víno.

A pak je tu středa.

Vrchol jarních prázdnin, který strávíme v obýváku u Netflixu.

Jestli očekáváte, že se nikdo s nikým nepohádá, čekáte marně, protože po první pohádce přichází první hádka, pak druhá a celé to skončí tak, že já beru do ruky knížku, manžel telefon, syn tablet a obě dcery zalezou do pokoje, kde budou se sluchátky na uších sjíždět TikTok.

No, není nad vidinu rodinné pohody 🙂

A večer si otevřu, co? Ano, víno.

Čtvrtek. Vzdávám to.

Ať si dělá každý, co ho baví. Nakonec od toho přece prázdniny jsou, ne?

Facebook
Twitter